«ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ» - «CAREER FORUM» ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 01/07/2022

«Σεμινάριο επιλογής ειδικότητας» - «Career Forum»

Το Γραφείο Εκπαίδευσης της Ιατρικής Σχολής σε συνεργασία με την Πανεπιστημιακή Αγγειοχειρουργική Κλινική του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου «Αττικόν» και το Εργαστήριο Ανατομίας, οργανώνει την 1η Ιουλίου 2022,«Σεμινάριο επιλογής ειδικότητας» - «CareerForum» για τους εκτοετείς προπτυχιακούς φοιτητές.

Στο Σεμινάριο 23 Πανελλήνιες Επιστημονικές Ιατρικές Εταιρίες διαφόρων ειδικοτήτων, θα παρουσιάσουν: το αντικείμενο της ειδικότητας, χρόνο αναμονής για την έναρξη της ειδικότητας, χρονική διάρκεια της ειδικότητας, προοπτικές απορρόφησης στο δημόσιο και ιδιωτικό τομέα και κάθε άλλη σχετική πληροφορία.

Το «Σεμινάριο επιλογής ειδικότητας» είναι συμβατό με τη διεθνή πρακτική που εφαρμόζεται με μεγάλη επιτυχία σε Ιατρικές Σχολές άλλων Ευρωπαϊκών χωρών και υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον μεταξύ των φοιτητών μας. Ελπίζουμε ότι η εκδήλωση αυτή θα συμβάλει στην επιτυχή επιλογή ειδικότητας από τους φοιτητές μας.

Με εκτίμηση,

Καθηγητής Γεράσιμος Σιάσος, Πρόεδρος Ιατρικής Σχολής

Καθηγητής Νικόλαος Αρκαδόπουλος, Αν. Πρόεδρος Ιατρικής Σχολής

Καθηγητής Δημήτριος Μπούμπας, Υπεύθυνος Γραφείου Εκπαίδευσης Ιατρικής Σχολής