ΑΠΟΝΟΜΗ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ ΤΟΥ ΓΕΡΟΥΛΑΚΕΙΟΥ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ

Αξιότιμοι κ. Καθηγητές, συνάδελφοι και φίλοι,

θα μας είναι ιδιαίτερη χαρά και τιμή, να παραστείτε στην ετήσια απονομή των υποτροφιών του  Ιδρύματος σε φοιτητές της Ιατρικής του ΕΚΠΑ την Παρασκευή 10 Μαΐου στις 6μμ στην Πνευματική Εστία Σπάρτης.

Το Ίδρυμα ιδρύθηκε το 1986 με την δημοσίευση στο ΦΕΚ 539 4/8/1986 της έγκρισης σύστασης του από τον πρόεδρο της δημοκρατίας κύριο Χρήστο Σαρτζετάκη και τους υπουργούς παιδείας Αντώνη Τρίτση και υπουργό οικονομικών Νίκο Αθανασόπουλο. Έκτοτε έχουμε δώσει περίπου 80 υποτροφίες σε αριστούχους Λάκωνες φοιτητές της Ιατρικής συνολικής αξίας περίπου 800.000 Ευρω. Στη τελετή παρίστανται οι τοπικές αρχές της Λακωνίας συμπεριλαμβανομένων των Βουλευτών, του Σεβασμιότατου Μητροπολίτη Μονεμβασίας και Σπάρτης, του Δημάρχου, Αντιπεριφεριάρχη, προέδρου Ιατρικού Συλλόγου και πολλοί γονείς και φίλοι του ιδρύματος και οι αρχές της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ.

Σας επισυνάπτω την πρόσκληση και το προσωρινό πρόγραμμα της τελετής.

με εκτίμηση,

Γεώργιος Γερουλάκος FRCS,FRCS(Ed),DIC,PhD(Imperial College)
Αντιπρόεδρος Γερουλακειου Ιδρύματος Υποτροφιών
Ομότιμος Καθηγητής Αγγειοχειρουργικής, ΕΚΠΑ.
Διευθυντής 2ης Αγγειοχειρουργικής Κλινικής, Νοσοκομείο Μεντιτερανέο.
Επισκέπτης Καθηγητής, Imperial College, London.

Διατελέσας πρόεδρος Αγγειολογίας στην Βασιλική Ιατρική Εταιρεία του Λονδίνου (Royal Society of Medicine)
Διατελέσας πρόεδρος της Ελληνικής Εταιρείας Αγγειακής και Ενδοαγγειακής Χειρουργικής.
Διατελέσας πρόεδρος του επιστημονικού συμβουλίου του ΠΓΝ Αττικόν

Πρόγραμμα Απονομής υποτροφιών 2024(Αρχείο PDF)