ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2023 ΚΑΙ ΩΡΑ 09.00 Π.Μ

Την Τρίτη 4 Απριλίου 2023 και ώρα 09.00 π.μ. στο ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ «ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑΣ – Γ. ΚΟΤΖΙΑΣ» (Μ. Ασίας 75 – Γουδή, κτήριο 15) θα πραγματοποιηθεί η Ορκωμοσία των παρακάτω Μεταπτυχιακών Φοιτητών της Ιατρικής Σχολής:

• Αρτηριακή Υπέρταση και Συνοδά Καρδιαγγειακά-Νεφρικά Νοσήματα
  • Γενική και Εξειδικευμένη Παιδιατρική: Κλινική Πράξη και Έρευνα
  • Διασυνδετική Ψυχιατρική: Απαρτιωμένη Φροντίδα Σωματικής & Ψυχικής Υγείας
  • Εκτίμηση και Διαχείριση Επαγγελματικού, Περιβαλλοντικού και Φαρμακευτικού Κινδύνου
  • Εμβρυομητρική Ιατρική
  • Επιδημιολογία-Μεθοδολογία Έρευνας στις Βιοϊατρικές Επιστήμες, την Κλινική Πράξη και τη Δημόσια Υγεία
  • Έρευνα στην Γυναικεία Αναπαραγωγή
  • Ιατρική Γενετική: Κλινική και Εργαστηριακή Κατεύθυνση
  • Κλινική και Πειραματική Νευροχειρουργική
  • Κλινική Εργοσπιρομετρία: Άσκηση, Προηγμένη Τεχνολογία και Αποκατάσταση
  • Μονάδες Εντατικής Θεραπείας
  • Μοριακή Ιατρική Βιοπαθολογία
  • Νεοπλασματική Νόσος στον Άνθρωπο: Έρευνα και Κλινικοπαθολογοανατομική Προσέγγιση στα Πλαίσια της Εξατομικευμένης Ιατρικής (Διάγνωση και Στοχευμένη Θεραπεία)
  • Παγκόσμια Υγεία – Ιατρική των Καταστροφών
  • Περιβάλλον και Υγεία. Διαχείριση Περιβαλλοντικών Θεμάτων με Επιπτώσεις στην Υγεία

Εκ της Γραμματείας της Ιατρικής Σχολής

Τμήμα Μεταπτυχιακών 2107462032, 2107462165