ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ-ΓΡΑΜΜΗΣ

Εγκαινιάστηκε σήμερα η λεωφορειο-γραμμή που συνδέει το κεντρικό campus της Ιατρικής Σχολής με το Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο «Αττικόν».

Η γραμμή συνδέει το κεντρικό campus της Ιατρικής Σχολής, τα Νοσοκομεία Παίδων, Λαϊκό, Ιπποκράτειο, Αλεξάνδρα, Αρεταίειο και Αιγινήτειο με το Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο «Αττικόν».

Ήταν ένα πάγιο αίτημα πολλών ετών των φοιτητών που ασκούνται στις Πανεπιστημιακές Κλινικές της Ιατρικής Σχολής οι οποίες είναι εγκατεστημένες στα Νοσοκομεία του Κέντρου και στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο «Αττικόν».

Μετά από ενέργειες της Διοίκησης της Σχολής και σε συνεργασία με τη Διοίκηση του ΟΑΣΑ σχεδιάστηκε και ξεκίνησε η γραμμή για την εξυπηρέτηση των φοιτητών που μετακινούνται στα εν λόγω νοσοκομεία.

Εκφράζουμε τις θερμές ευχαριστίες μας στον ΟΑΣΑ για την θετική ανταπόκριση.