ΤΕΤΑΡΤΗ 02/02/2022 14:00 ΚΟΠΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ ΚΑΙ 2 ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΩΝ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΘΕΜΑΤΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ»

Αγαπητές και αγαπητοί συνάδελφοι,

Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της Βασιλόπιτας η οποία θα πραγματοποιηθεί από τα μέλη της Συνέλευσης της Ιατρικής Σχολής την Τετάρτη 02/02/2022  στις 14:00 στην Αίθουσα Συνεδριάσεων της Ιατρικής Σχολής στο Κτήριο Διοίκησης (3ος όροφος).

Αμέσως μετά (15:00 – 18:00) θα πραγματοποιηθεί από το Γραφείο Εκπαίδευσης της Ιατρικής Σχολής το 2ο Σεμινάριο Εκπαίδευσης Εκπαιδευτών με τίτλο «Εκπαιδευτικά Αντικείμενα και Θέματα Εξετάσεων».

Η παρακολούθηση των Σεμιναρίων Εκπαίδευσης Εκπαιδευτών που οργανώνει το Γραφείο Εκπαίδευσης είναι επιβεβλημένη, καθώς η συμμετοχή σας θα προσμετρηθεί στην αξιολόγηση του Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών της Σχολής μας.

Το σεμινάριο μπορούν να παρακολουθήσουν και μέλη ΕΔΙΠ, Πανεπιστημιακοί Υπότροφοι και επιστημονικοί συνεργάτες καθώς θα υπάρχει ταυτόχρονη διαδικτυακή μετάδοση μέσω του παρακάτω συνδέσμου.

Ακολουθεί το αναλυτικό πρόγραμμα του Σεμιναρίου.

Με εκτίμηση,

Καθηγητής Γεράσιμος Σιάσος

Πρόεδρος Ιατρικής Σχολής

Καθηγητής Νικόλαος Αρκαδόπουλος

Αν. Πρόεδρος Ιατρικής Σχολής

Σύνδεσμος ζωντανής μετάδοσης:

ΙAΤΡΙΚΗ  ΣΧΟΛΗ ΕΚΠΑ - ΓραφεΙο ΕκπαΙδευσης

2ο ΠΡΑΚΤΙΚΟ σεμιναριο ΕκπαΙδευσησ Εκπαιδευτών

«ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΘΕΜΑΤΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ»

Υβριδικό Σεμινάριο

Αίθουσα Συνεδριάσεων Ιατρικής Σχολής, Κτήριο Διοίκησης (κτ. 13 – 3ος όροφος)

με ταυτόχρονη Ζωντανή Διαδικτυακή Μετάδοση

Τετάρτη 02/02/2022  από 15:00-18.00

Εισαγωγή:  Δ. Βασιλόπουλος- Γ. Φιλιππάτος

• Ανάπτυξη και διατύπωση περιεκτικών, καλά δομημένων εκπαιδευτικών αντικειμένων : Πως γράφουμε εκπαιδευτικά αντικείμενα που να είναι σαφή, ειδικά, εφικτά / υλοποιήσιμα και μετρήσιμα. Μ. Σαμάρκος
  • Προετοιμασία βέλτιστων ερωτήσεων για τις εξετάσεις: Κανόνες, παγίδες και μυστικά Α. Παπαδόπουλος
  • Σχολιασμός και πρακτικά θέματα στην υλοποίησή τους:  Γ. Στεργίου - Θ. Μουντοκαλάκης
  • Συζήτηση και Συμπεράσματα Ε. Γκόγκα, Χ. Κανακά-Gantenbein, Π. Μουτσάτσου, M. Mαργαρίτη,  Ντ. Τηνιακού, Φ. Σιγάλα, Δ. Μπούμπας.