ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΩΝ ΠΕΜΠΤΗ 4.5.2023

Αγαπητές και αγαπητοί συνάδελφοι,

Σε συνέχεια του από 13.03.2023 επιτυχημένου 1ου Σεμιναρίου, το Γραφείο Εκπαίδευσης και η Διοίκηση της Ιατρικής Σχολής σάς προσκαλεί στο 2ο Σεμινάριο Εκπαίδευσης Εκπαιδευτών  (Train the Trainers), με τίτλο «Μέθοδοι αξιολόγησης κλινικών δεξιοτήτων: Πρακτική εφαρμογή στην Ελληνική πραγματικότητα» που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 4 Μαΐου 2023, στο αμφιθέατρο Φυσιολογίας “Γ. Κοτζιάς” και ώρα 14:00-15:30 (ταυτόχρονη διαδικτυακή μετάδοση).

•  Το Πρόγραμμα έχει ως ακολούθως:

Υπεύθυνοι Οργάνωσης - Προεδρείο:  Καθηγητής κ. Α. Μπίμπας, Καθηγητής κ. Μ. Σαμάρκος

Θέματα - Ομιλητές

• - Μέθοδοι αξιολόγησης κλινικών δεξιοτήτων εκτός OSCE - Καθηγητής κ. Μ. Σαμάρκος

• - OSCE - Βασικές γνώσεις - Εμπειρία από άλλες Ιατρικές Σχολές – Αν. Καθηγητής κ. Δ. Φαρμάκης (Ιατρική  Σχολή, Πανεπιστήμιο Κύπρου)
  • - Εφαρμογή OSCE στην Ιατρική Σχολή ΕΚΠΑ - Καθηγητής κ. Α. Μπίμπας

Στον σύνδεσμο ηλεκτρονικών εγγραφών https://forms.gle/AtHudDyxsdVqP8kH9  παρακαλούμε όπως συμπληρώσετε τη φόρμα συμμετοχής σας προκειμένου να σας χορηγηθεί και το σχετικό Πιστοποιητικό Παρακολούθησης.

Οδηγίες για παρακολούθηση μετάδοσης μέσω της πλατφόρμας του OpenDelos:

Επιλέξτε τον παρακάτω σύνδεσμο για την παρακολούθηση των ζωντανών μεταδόσεων της Ιατρικής Σχολής.

Επιλέγουμε ¨Αναπαραγωγή¨ στη μετάδοση που μας ενδιαφέρει να παρακολουθήσουμε.
Αφού πατήσετε το κουμπί ¨Αναπαραγωγή¨ θα ανακατευθυνθείτε στη σελίδα, στην οποία θα μπορέσετε να παρακολουθήσετε τη ζωντανή μετάδοση.
Μπορείτε να παρακολουθήσετε τη ζωντανή μετάδοση είτε από κινητό smartphone, είτε από υπολογιστή.

Ο Συντονιστής της Επιτροπής Προπτυχιακής Εκπαίδευσης

Καθηγητής Δημήτριος Βασιλόπουλος