[ΑΝΑΒΑΛΛΕΤΑΙ] ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ 100 ΧΡΟΝΩΝ ΙΔΡΥΣΗΣ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΗΣ Α' ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝ?

{ΑΝΑΒΑΛΛΕΤΑΙ}

Ο Διευθυντής Καθηγητής κ. Γεώργιος Κ. Ζωγράφος, τα Μέλη ΔΕΠ - ΕΣΥ, καθώς και οι υπηρετήσαντες στην Κλινική και τώρα θητεύοντες ως Καθηγητές Δ/ντες άλλων Πανεπιστημιακών Κλινικών, διοργανώνουν εκδήλωση με αφορμή τη συμπλήρωση ενός αιώνα από την ημέρα ίδρυσης και λειτουργίας της Α΄ Προπαιδευτικής Χειρουργικής Κλινικής του Πανεπιστημίου Αθηνών, (Γ.Ν.Α “Ιπποκράτειο”).

Η εκδήλωση θα λάβει χώρα στη Μεγάλη Αίθουσα Τελετών του Κεντρικού Κτιρίου του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Προπύλαια, Πανεπιστημίου 30), την Παρασκευή, 3 Μαρτίου έτους 2023 και ώρα 19.00.

Η παρουσία σας θα αποδώσει εξέχουσα τιμή και χαρά καθώς, θα επιβραβεύσει το μακρόχρονο, πολύπλευρο και επίπονο έργο αυτής της ιστορικής Πανεπιστημιακής Κλινικής.

Aπό το Γραφείο Προέδρου

Ιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ