ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΟ - ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗΣ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑΣ

Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2019
ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΟ - Ανακοίνωση Εθελοντικής Αιμοδοσίας

Σας προσκαλούμε σε μια ακόμα *Εθελοντική Αιμοδοσία* του Αιμοπεταλίου, της φοιτητικής ομάδας εθελοντικής αιμοδοσίας του Πανεπιστημίου Αθηνών, την *Τετάρτη 30 και Πέμπτη 31 Οκτωβρίου 2019, *στο* Παπουλάκειο Αναγνωστήριο *της* Ιατρικής Σχολής* και ώρες *11:00-16:30*

Η αιμοληψία θα πραγματοποιηθεί από εξειδικευμένο ιατρονοσηλευτικό προσωπικό που θα μας εξασφαλίσει το Εθνικό Κέντρο Αιμοδοσίας (Ε.ΚΕ.Α.).

Όπως πάντα, η αιμοδοσία μας θα είναι εθελοντική και οι μονάδες αίματος, που θα συγκεντρωθούν, θα διατεθούν για τον άγνωστο πάσχοντα συνάνθρωπο.

Παρακαλείστε θερμά να έχετε μαζί σας *ταυτότητα* και *ΑΜΚΑ*.

Παράλληλα, θα υπάρχει δυνατότητα ενημέρωσης για την εθελοντική δωρεά αρχέγονων αιμοποιητικών κυττάρων, αλλά και λήψης δείγματος από την παρειά, για την εγγραφή στην Εθνική και Παγκόσμια *Δεξαμενή* *Εθελοντών Δοτών Μυελού των Οστών*.

Είμαστε στη διάθεσή σας για την επίλυση οποιασδήποτε απορίας (facebook: αιμοπετάλιο/aimopetalio, email: //aimopetalio2002@gmail.com/ <mailto:aimopetalio2002[at]gmail[dot]com>/).

Σας περιμένουμε

Αρχείο ανακοίνωσης της αιμοδοσίας