ΠΡΩΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 8 ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ 9 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2022

Δευτέρα 04 Απριλίου 2022

Το 1ο Σεμινάριο Χειρουργικής Έρευνας θα λάβει χώρα την Παρασκευή 8 και το Σάββατο 9 Απριλίου 2022 στο Αμφιθέατρο Φυσιολογίας της Ιατρικής Σχολής.

Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στο Πρώτο Σεμινάριο Χειρουργικής Έρευνας, το οποίο διοργανώνεται με πρωτοβουλία του Χειρουργικού Τομέα της Ιατρικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Πρόκειται για μια ανάγκη που εδώ και χρόνια έχει γίνει αντιληπτή, τόσο από τα μέλη ΔΕΠ όσο και από τους υποψήφιους διδάκτορες και μεταπτυχιακούς φοιτητές και ως εκ τούτου προ διετίας ξεκίνησε να σχεδιάζεται και πλέον υλοποιείται. Είμαστε στην ευχάριστη θέση να έχουμε καταρτίσει ένα διήμερο σεμινάριο, το οποίο περιέχει συγκεντρωμένες σε μορφή ομιλιών γνώσεις, δεξιότητες και ερευνητικά εργαλεία, στα οποία θα εκτεθεί κάθε νέος ερευνητής. Το πρόγραμμα έχει διαμορφωθεί έτσι ώστε οι εκπαιδευόμενοι να αποκτήσουν πρόσβαση σε όλα τα στάδια διεξαγωγής έρευνας, ξεκινώντας από τις βασικές έννοιές της, συνεχίζοντας στις αρχές διατύπωσης του ερευνητικού ερωτήματος και καταλήγοντας στη μεθοδολογία και στην εκτέλεση της έρευνας.

Το πρόγραμμα του Σεμιναρίου