ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΚΑΡΠΑ ΚΑΙ BLS/ AED ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ

Συνεχίζεται με επιτυχία η συνεργασία της Ιατρικής Σχολής Αθηνών με την Ελληνική Καρδιολογική Εταιρεία για την υλοποίηση σεμιναρίων Βασικής ΚαρδιοΠνευμονικής Αναζωογόνησης (ΚΑΡΠΑ) και χρήσης Αυτόματου Εξωτερικού Απινιδιστή (BLS/ AED seminar), για τους φοιτητές της Ιατρικής Σχολής!

Το σεμινάριο είναι πιστοποιημένο από το Ευρωπαϊκό Συμβούλιο Αναζωογόνησης (ERC - European Resuscitation Council) και  πραγματοποιήθηκε σε χώρους του Εργαστηρίου Ανατομίας στην Ιατρική Σχολή (Γουδή).

Τα σεμινάρια θα συνεχιστούν καθώς η εκπαίδευση των φοιτητών μας είναι η πρώτη προτεραιότητα.

Η ΚΑΡΠΑ σώζει ζωές!