ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ "ΑΙΜΟΠΕΤΆΛΙΟ"

Το "Αιμοπετάλιο" είναι η φοιτητική ομάδα εθελοντικής αιμοδοσίας του Πανεπιστημίου Αθηνών, που ως στόχο έχει την προαγωγή της ιδέας του εθελοντισμού σε νέους ανθρώπους, κυρίως μέσα από την διοργάνωση εθελοντικών αιμοδοσιών και την ενημέρωση για τη δωρεά αρχέγονων αιμοποιητικών κυττάρων με στόχο  την εγγραφή εθελοντών δοτών στο Εθνικό και Παγκόσμιο Αρχείο Εθελοντών Δοτών Μυελού των Οστών, πλέον σε συνεργασία με το Σύλλογο «ΟΡΑΜΑ ΕΛΠΙΔΑΣ».

Αν ενδιαφέρεσαι λοιπόν να συμμετέχεις σε μια εθελοντική ομάδα και θέλεις να προσφέρεις στον άγνωστο πάσχοντα συνάνθρωπο μπορείς να γίνεις μέλος της ομάδας μας και εσύ. Για περισσότερες πληροφορίες, μέλη του Αιμοπεταλίου θα βρίσκονται την Παρασκευή 15 Οκτωβρίου 2021 από τις 12:00 μέχρι τις 14:00 στο Παπουλάκειο Αναγνωστήριο(Κτήριο 14) και σε μια διαδικτυακή συνάντηση την Πέμπτη 14 Οκτωβρίου 2021 στις 19:00:

ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΟ Φοιτητική Ομάδα Εθελοντικής Αιμοδοσίας Παν/μίου Αθηνών

Προθάλαμος Παπουλακείου Αναγνωστηρίου (Κτήριο 14), Τμήμα Ιατρικής