Πανελλήνια Διημερίδα Ιστορίας της Ιατρικής

Στις 26-27 Φεβρουαρίου 2016, θα διεξαχθεί, στο Αιγινήτειο Νοσοκομείο στην Αθήνα, η Πανελλήνια Διημερίδα Ιστορίας της Ιατρικής "Η Ιστορία της Νευρολογίας από την αρχαιότητα μέχρι σήμερα", η οποία διοργανώνεται από το Institut d’ Histoire de La Médecine, Université Claude Bernard (Lyon, France), το Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών της Ακαδημίας Αθηνών και την Α΄ Νευρολογική Κλινική της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ.

Η διημερίδα τελεί υπό την αιγίδα

• της Ιεράς Μητροπόλεως Φθιώτιδος
  • του Institut d’Histoire de la Médecine, de l’Université Claude Bernard de Lyon, France
  • του Ιδρύματος Ιατροβιολογικών Ερευνών της Ακαδημίας Αθηνών
  • του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών
  • της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ
  • του Πανελλήνιου Ιατρικού Συλλόγου

Επισυνάπτεται το πρόγραμμα της εκδήλωσης.

Πληροφορίες Διημερίδας

Καθηγητής Γεώργιος Ανδρούτσος
Πρόεδρος Διημερίδας
Τηλ. 6979317712, e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Δρ Μαριάννα Καραμάνου
Αναπλ. Πρόεδρος Διημερίδας
Τηλ. 6973606804, e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (Programma_Istoria_tis_Iatrikis.pdf)Programma_Istoria_tis_Iatrikis.pdf[ ]137 kB