Συνεργασία Ιατρικής Σχολής με την οργάνωση Αποστολή ΑΝΘΡΩΠΟΣ

Η Ιατρική Σχολή του ΕΚΠΑ σε συνεργασία με την κοινωφελή μη κερδοσκοπική οργάνωση Αποστολή ΑΝΘΡΩΠΟΣ (www.missionanthropos.com) συμμετέχει σε δράση συλλογής προσωπικών ειδών ρουχισμού και ιατροφαρμακευτικού υλικού που θα σταλούν στις δομές υποδοχής προσφύγων στη Χίο. Τα είδη συλλέγονται στο Εργαστήριο Ιστολογίας-Εμβρυολογίας (πρώτος όροφος, κ. Ε. Αγγελοπούλου, 210-7462302), Δευτ.-Παρ. 9.00-14.00, όπου μπορείτε να δηλώσετε και εθελοντική συμμετοχή στην καταγραφή και συσκευασία τους. Κατόπιν η οργάνωση θα τα αποστείλει στο Δήμο Χίου, ο οποίος σε συνεργασία με το παράρτημα του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού θα τα διανείμει στις ιατρικές οργανώσεις που δραστηριοποιούνται στο νησί.

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (Apostolh_Anthrwpos.pdf)Apostolh_Anthrwpos.pdf[ ]147 kB